Valentinas Yla

Valentinas Yla

Tapytojas, Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Vilniaus menininkų klubo ,,Plekšnės“ narys, gimęs 1963 m. gruodžio 1 d. Anykščių rajone, Džiugų kaime. 1969 m. su tėvais persikėlė gyventi į Panevėžį, kur 1974 – 1979 m. mokėsi Panevėžio vaikų dailės mokykloje. Tuo metu joje dėstė tokie dailininkai, kaip Kazimieras Naruševičius, Emilija Taločkienė, Juozas Lebednykas ir kiti žinomi dailininkai.
Nors 1982 m. baigęs Panevėžio 9 –ąją vidurinę mokyklą pasirinko ne dailės studijas, ieškojimus tapybos technikose ir stiliuose tęsė savarankiškai. Skaitė ir nagrinėjo įvairią literatūrą apie tapybą ir dailininkus, aktyviai tapė. Sukaupė didelę plenerinės tapybos patirtį kasmetiniuose dailininkų ,,Plekšnės“ klubo pleneruose Nidoje.
Per savo kūrybos metus yra surengęs 29 personalines parodas bei dalyvavęs daugelyje bendrų parodų su ,,Pelkšnės‘‘ klubo ir Tautodailininkų sąjungos kolegomis Lietuvoje ir už jos ribų.
2007 m. už surengtą parodą ir kultūrinę veiklą pelnė Lazdijų savivaldybės nominaciją ,,Auksinė scenos peteliškė 2007“ kartu su kitais keturiais rajono kultūrai nusipelniusiais kultūros ir politikos veikėjais.
2012 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymu tapytojui suteiktas meno kūrėjo statusas.
2015 m. Adomo Varno tapybos konkurse įvertintas specialiuoju Joniškio savivaldybės prizu.
2017 m. III Respublikinėje tautodailės konkursinėje parodoje NATIURMORTAS apdovanotas Dailininkų sąjungos specialiuoju prizu ,,Už originaliausią temos traktavimą“ (natiurmortas ,,Paskutinis derlius“, skirtas šviesiam tetos, Anykščių krašto poetės, Domicelės Juodžiūnaitės atminimui).
2019 m. tapo IV Respublikinės tautodailės konkursinės parodos NATIURMORTAS laureatu (natiurmortas ,,Paprikos ir keramika‘‘).
Tapytojo darbus yra įsigiję privatūs asmenys Lietuvoje ir užsienyje, taip pat Lietuvos kraštotyros ir dailės muziejai.

Kontaktai:
Mob. tel. : +370 618 86 833, El. paštas valentinas.yla@outlook.com

Tapytojai

Rekomenduojame

Naujausi ir populiariausi

Dažniausios žymos

Galerijos statistika

  • Albumų: 13
  • Paveikslų: 542
  • Peržiūrėta: 1560154